Ogrodzenia akustyczne parkany dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Jakiego typu ogrodzeń akustycznych należy używać wokół domu?

photo
Ekrany dźwiękoszczelne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są zaprojektowane tak, aby kontrolować i ograniczać ilość dźwięku, który jest pochłaniany przez bariery ogrodzenia, które mogą być wykonane z drewna, winylu, metalu lub betonu. Ogrodzenia są dostępne z różnymi opcjami, w tym panele dźwiękochłonne lub ogrodzenia dźwiękochłonne. Jeśli twoje podwórko nie jest podatne na znaczne zanieczyszczenie dźwiękiem, wtedy akustyczne ogrodzenie może działać dobrze dla Ciebie. Jeśli jednak Twoje podwórko lub ogród jest wypełniony krzewami, drzewami, fontannami, radioodbiornikami lub innymi źródłami dźwięku na zewnątrz, wówczas ogrodzenie akustyczne nie będzie sprawiedliwe dla Twojego domu lub ogrodu. Istnieje kilka prostych kroków, które można podjąć, aby zapewnić, że masz najlepszy dźwięk-absorbujący ogrodzenia dla swoich potrzeb.

Ekran dźwiękochłonny drogocenność

Po pierwsze, jeśli planujesz użyć ogrodzeń akustycznych https://ogrodzenia.de/ogrodzenia-akustyczne-czyli-panele-foniczne/ do odizolowania hałaśliwych działań na podwórku od swojej własności, musisz przygotować do tego celu swoje podwórko. Upewnij się, że wszystkie gałęzie i drzewa na Twojej posesji znajdują się z dala od barier akustycznych, tak aby fale dźwiękowe nie mogły się od nich odbić i uderzyć w bariery. Należy również upewnić się, że w odległości pięciu stóp od ogrodzenia nie ma zakopanych kabli elektrycznych, linii energetycznych, przewodów telekomunikacyjnych ani innych źródeł dźwięku. W celu odbijania dźwięku drewniane panele dźwiękochłonne można położyć bezpośrednio na glebie, natomiast metalowe lub betonowe ekrany dźwiękochłonne można umieścić w ziemi.

Ekrany hałasu do biurowca

Po drugie, należy rozważyć grubość ogrodzenia bariery dźwięku, które zamierzasz zainstalować. Im grubsza bariera, tym mniejsza ilość hałasu z zewnątrz, że pozwolisz w domu lub na podwórku. Ogólnie rzecz biorąc, profesjonalne sound-absorbery są dostępne w trzech stóp, sześć stóp i dziesięć stóp wysokości. Twój wybór powinien zależeć od ilości hałasu podwórku starasz się zapobiec, ponieważ grubsze bariery, tym bardziej można się spodziewać, aby zachować prywatność i spokój, że chcesz, zachowując jednocześnie jakość dźwięku na zewnątrz.

Parawan dźwiękochłonny

Trzecią rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj materiału do ogrodzeń akustycznych. Istnieje wiele atrakcyjnych rodzajów materiałów, które można wykorzystać do stworzenia bariery dźwiękowej, która jest zarówno estetyczna, jak i skuteczna w redukcji hałasu. Większość właścicieli domów woli drewno do tych barier, ponieważ nie wygląda natrętnie i jest dość niedrogi. Jednak cegła panele ścienne są również dobrą opcją do tworzenia barier na zewnątrz, że wygląda ładnie, ale które również skutecznie zmniejsza hałas. Cegła panele ścienne są w różnych stylach, w tym tych, które mają zabytkowy wygląd, lub nowoczesne projekty, które są eleganckie i proste.

Panele wykonane z kamienia lub cegły mogą być spreparowane, aby mieć bardzo wysoki poziom trudności w usuwaniu. Jeśli zdecydujesz się usunąć te ogrodzenia bariery akustycznej, ważne jest, aby upewnić się, że wziąć je w dół w bezpieczny sposób. Możesz chcieć zatrudnić wykonawcę, aby fizycznie usunąć panele, jeśli nie są wygodne robi to sam. Niektórzy ludzie po prostu młotkiem panele luzem ręcznie, ale to może być trudne i niebezpieczne. Korzystanie z usług profesjonalisty w celu usunięcia tych paneli jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem.

Jedną z ostatnich rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy instalacji ogrodzeń barier akustycznych jest wysokość samych barier. Chcesz się upewnić, że utrzymasz ogrodzenie tak nisko do ziemi, jak to możliwe, tak aby nie tworzyć zanieczyszczenia hałasem w swoim podwórku. Jeśli zainstalować zbyt wysoki płot, prawdopodobnie nie będzie w stanie utrzymać cały dźwięk na zewnątrz. Jeśli jednak zainstalować zbyt nisko, może skończyć się z problemem prywatności. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy pójdziesz, tym mniej zanieczyszczenia hałasem będzie widać.

Parawany dźwiękochłonne

Akustyczne ogrodzenia dźwiękoszczelne mogą być zainstalowane, aby zapobiec przedostawaniu się wszelkiego rodzaju hałasu do pomieszczenia. Możesz rozważyć zakup dźwiękoszczelnych zasłon do swoich pokoi, dzięki czemu będziesz miał pełną ochronę przed hałasem, gdy nie będziesz w nich przebywał. Można również zdecydować się na zakup obudów, które można dodać do swoich pokoi lub nawet całego domu. Jeśli musisz chronić jedno pomieszczenie przed konkretnym rodzajem dźwięku, możesz kupić cichszą obudowę do pokoju i przesuwać rzeczy dookoła, aż znajdziesz idealną konfigurację.

Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń akustycznych, których można użyć w zależności od rodzaju rezultatów, jakie chcemy uzyskać. Jeśli chcesz tylko wygłuszyć pojedynczy pokój lub może mały garaż, a następnie można kupić cienki arkusz z tworzywa sztucznego, który ma warstwę pianki między nim a otaczającymi ścianami. Akustyczne wygłuszenie gruby winyl jest nieco droższe, ale pochodzi z bardziej trwałych materiałów, a nie trzeba się martwić o warstwy pianki, które tworzą gruby winyl. Arkusze zazwyczaj zawierają warstwę izolacji, cienką warstwę plastiku i kilka pasm wytrzymałego nylonu. Bariery te są przeznaczone do instalacji przez profesjonalistów i nigdy nie należy próbować instalować ich samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.