Kolorowe ogrodzenia akustyczne z plastiku

Strzyżone żywe ogrodzenia coraz częściej wyznaczają granice posesji. Są wspaniałą wizytówką właścicieli: świadczą o ich dbałości o wygląd otoczenia, a zarazem o pracowitości-cóż, wymagają szczególniej starannej pielęgnacji, m.in. takie ogrodzenia trzeba regularnie przycinać, nawozić. Dodatkowo zachęca stosunkowo niska cena ogrodzenia.

W krajach zachodnich, gdzie mury ogrodzeniowe z zielonych roślin zdążyły się już opatrzyć, nastała moda na żywe ogrodzenia z kilku rodzajów krzewów o rożnych barwach liści -tzw. tapetowe. Dzięki regularnemu cięciu roślin w ogrodzeniu powstaje gęstwina gałęzi o mozaikowej fakturze. Takie żywe płoty są bardzo estetyczne przez co stanowią ozdobę posesji jego właścicieli. Kolorowe ogrodzenia są bardzo popularnym rodzajem ogrodzeń m.in. w Holandii. Holendrzy tworzą ploty akustyczne z zimozielonych gatunków roślin zarówno liściastych -bukszpanu, skimii, ostrokrzewu laurowiśni (takie ogrodzenia w Polsce mogą przemarzać, zwłaszcza w centralnej i wschodniej części kraju), jak i iglastych, np. tui i cisów. Równie atrakcyjne kompozycje ogrodzeniowe można uzyskać z roślin, które zadomowiły się u nas, na przykład łącząc odmiany iglaków o zielonych i złocistych igłach z ognikiem albo bukiem (jego brązowe liście utrzymują się na gałęziach aż do wiosny).

Oczywiście barwne ogrodzenia komponować można także z krzewów tracących liście na zimę: ligustru, tamaryszku, róży pomarszczonej, modrzewia oraz kolorowych odmian berberysów, leszczyn, dereni, śliwy ałyczy. Jednakże w okresie zimowym, kiedy z ogrodzenia spadną liście nie wygląda ono estetycznie. Ponadto jesienią przybywa kolejna czynność pielęgnacyjna ogrodzenia, a mianowicie trzeba grabić liście które opadną z ogrodzenia.

Tapetowe zielone ogrodzenia są zwykle niewysokie, ale za to szerokie, żeby ich desenie można było podziwiać nie tylko z boku, ale także od góry. Polecane są szczególnie do małych ogródków. Zakładając takie ogrodzenie dźwiękochłonne Państwa posesja będzie wyjątkowa, a także podziwiana przez przechodniów za niezwykłą urodę ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.