Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 co należy rozumieć.

Przywracanie danych z macierzy RAID Zrozumienie pojęcia Raid Recovery

photo
przywracanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID Jeśli masz system komputerowy, który niedawno zawiódł z jakiegoś powodu i rozważasz próbę odzyskania swoich danych, jedną z rzeczy, które możesz chcieć zadać sobie pytanie: „Co to jest RAID Recovery?”. To nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Można znaleźć wiele bardzo inteligentnych ludzi, którzy używają tej terminologii cały czas. Kiedy spojrzeć na termin w Internecie, dowiesz się, że istnieją dwa oddzielne terminy, które odnoszą się do tej samej procedury. Te, które są zainteresowane są” RAID odzyskiwania” i „non-RAID odzyskiwania”.

Zanim dasz do przywracanie danych z macierzy RAID

Raid recovery odnosi się do procedury przywracania jednostki logicznej z obrazu dysku fizycznego. Przywracanie danych z macierzy RAID https://forumwiniarskie.pl/2021/08/12/lagodne-odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid/ Przez „przywracanie” rozumiemy doprowadzenie macierzy do stanu używalności, dzięki czemu możliwy jest dostęp do plików i aplikacji oraz rozpoczęcie odzyskiwania danych. Wiele osób sądzi, że odzyskiwanie danych z macierzy Raid oznacza jedynie odzyskiwanie obrazów dysków, ale tak nie jest w rzeczywistości.

Powierz odzyskiwanie danych z macierzy RAID fachowcą.

Usługa odzyskiwania danych, której używasz do obrazowania dysku będzie również w stanie odzyskać dane z innych części macierzy RAID. Ta usługa odzyskiwania danych pobierze obrazy ze wszystkich pozostałych dysków w systemie i umieści je na macierzy RAID, aby można było ich użyć jako kopii w czasie. Czasami awaria dysku twardego pozostawia pozostałe dyski w stanie „aktywnym”, co oznacza, że oczekują one na otrzymanie żądań danych od systemu operacyjnego i nie odpowiedzą, dopóki żądanie to nie zostanie spełnione. W stanie „aktywnym” dyski te będą nadal wykonywać operacje, ale nie będą w stanie zapisywać żadnych danych na dyskach fizycznych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu zaufać?.

Mimo że dla wszystkich systemów korzystających z odzyskiwania danych z systemu raid zalecane jest wykonanie pełnej automatycznej kopii zapasowej, usługa odzyskiwania danych, która jest używana w tych systemach, jest zazwyczaj dość lekka. Zazwyczaj interfejs zarządzania systemem Raid pozwala użytkownikowi wybrać obraz, który został już utworzony z kopii zapasowej wykonanej przed awarią dysku twardego. Jeżeli awarii uległo kilka dysków, zazwyczaj łatwo jest wybrać obraz, który został podzielony na paski w zależności od ilości miejsca na dysku dostępnego w systemie. Jest to jeden z wielu powodów, dla których macierze raid stały się tak popularnym wyborem dla komputerów korporacyjnych i konsumenckich.

Czasami w macierzach dyskowych raid może wystąpić awaria dysku, ale zazwyczaj zdarza się to rzadko. W przypadku awarii dysku zazwyczaj występuje bardzo poważny problem z dyskiem twardym lub jego strukturą logiczną. W takich przypadkach wykonywany jest obraz uszkodzonego dysku i zapisywany na płycie Live CD, dzięki czemu użytkownik może przejść do systemu operacyjnego i przywrócić wszystkie dane z dysku twardego. W tym momencie można wykonać obraz dysku twardego, ale jeśli są inne uszkodzone dyski, konieczne jest wykonanie konfiguracji dla każdego dysku twardego.

To właśnie tutaj oprogramowanie raid manager może okazać się przydatne. Po zapisaniu pełnego obrazu uszkodzonego dysku intuicyjny interfejs umożliwia użytkownikowi wprowadzenie określonej partycji w macierzy raid w celu utworzenia nowego obrazu tego dysku fizycznego. Od tego momentu cała macierz może zostać odzyskana przy użyciu niestandardowej instalacji systemu operacyjnego Linux. Wszystkie dane są kopiowane do nowej macierzy, co umożliwia odzyskanie całej macierzy. W przeszłości, aby odzyskać uszkodzoną partycję, konieczne było uruchomienie narzędzia do odzyskiwania dysku twardego w ramach normalnego procesu konfiguracji systemu Linux. Dzięki zastosowaniu oprogramowania raid manager problemy te zostały wyeliminowane.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 firma godna polecenia.

Najważniejszym komponentem w procesie odzyskiwania danych z macierzy raid jest kontroler. Kontroler wykonuje niezbędne funkcje, które umożliwiają normalne funkcjonowanie macierzy. Jest on częścią magazynu danych konfiguracji raid, w którym przechowywane są wszystkie ustawienia kontrolera dla macierzy. Gdy ustawienia te zostaną uszkodzone lub zniszczone w wyniku awarii dysku twardego, większość standardowych narzędzi do odzyskiwania danych raid w systemie Linux nie będzie w stanie uzyskać dostępu do danych niezbędnych do normalnego funkcjonowania macierzy.

Najczęstszym sposobem odzyskiwania danych z raid recovery jest użycie zautomatyzowanego narzędzia oprogramowania. Narzędzia te działają poprzez skanowanie całego zestawu dysków w poszukiwaniu uszkodzonych lub zniszczonych sektorów, a następnie próbują naprawić problemy. Mogą one również odzyskać uszkodzone pliki, jeśli zostały one przeniesione podczas uszkodzenia. Korzystanie z automatycznego programu jest jednym z najprostszych sposobów, aby przejść o upewniając się, że dane są całkowicie do odzyskania. Upewnij się, że używasz narzędzia oprogramowania jakości, który będzie wykonywać niezbędne zadania dla Ciebie i że jest kompatybilny z systemem operacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.