Ogrodzenia plastikowe na wiosnę

Wiosna to czas gdy przyroda budzi się do życia. Gdy za oknem świeci słońce my również mamy więcej energii która chętnie pożytkujemy m.in. na wiosenne porządki. Porządki  w ogrodzenie obejmują m.in., sadzenie wiosennych kwiatów na rabaty czy pielęgnację trawnika ale wielu z nas zajmuje się także renowacja ogrodzenia.

Odnowa ogrodzenia z drewna

Największą popularnością cieszą się mimo wszystko ogrodzenia drewniane mimo iż jest z nimi najwięcej roboty. W związku z tym że są wykonane z naturalnego materiału, ogrodzenia te ulegają degradacji poprzez ekspozycję na warunki atmosferyczne. Woda, słońce to czynniki które znacznie obniżają trwałość sztachet z drewna. Nikogo zatem nie dziwi że sztachety drewniane trzeba co roku impregnować. Taki zabieg przedłuży ich żywotność ale niestety jest czasochłonnych i kosztowny (dobry impregnat kosztuje swoje).

Co zamiast drewna?

Sztachety drewniana mają niezbyt wysoką trwałość. Zatem co można zastosować zamiast drewna żeby ogrodzenie służyło nam przez długie lata a przy tym nie było uciążliwe w konserwacji. Jest na to bardzo fajne rozwiązanie czyli sztachety plastikowe.  Takie sztachety są praktycznie bezobsługowe. Nie trzeba ich malować ani konserwować, co najwyżej można je umyć z brudu i kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.