Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w pozytywna strategia.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Przewodnik po tym, jak naprawić RAID Matrix Recovery

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można zawierzyć takie działanie.
Odtwarzanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Czym jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć, czym dokładnie jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Mówiąc najprościej, jest to czynność polegająca na przywróceniu uszkodzonego dysku lub systemu do pracy, a następnie próba odbudowania struktury RAID od podstaw.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można zawierzyć takie usługę.

Teraz ciekawa część – być może słyszałeś o kimś, kto miał to zrobić. A może nawet próbowałeś tego sam, ale tak czy inaczej – prawdopodobnie widziałeś, że wyniki nie są takie, jakich oczekiwałeś. Więc co właściwie jest odzyskiwanie macierzy RAID?

Przywracanie danych z macierzy RAID obsługa.

Pierwszą rzeczą jest wyjaśnienie, czym dokładnie jest macierz RAID w prostych słowach. Zasadniczo jest to układ, w którym masz jedną grupę dysków i dwa lub więcej dysków „raid” (na wypadek, gdybyś zastanawiał się, co oznacza termin RAID). Innymi słowy, bierzemy normalny system komputerowy i dzielimy go na wiele redundantnych jednostek.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 jako cel firm po uszkodzeniu.

Jest to zasadniczo to, co można zobaczyć, gdy dwa lub więcej redundantnych macierzy dyskowych podłączonych do jednego systemu komputerowego. Aby utworzyć konfigurację RAID, należy najpierw utworzyć macierz RAID-1. Istnieje również macierz pomocnicza, zwana macierzą RAID-2, która jest w zasadzie tą samą konfiguracją z jedną różnicą – macierz pomocnicza posiada dodatkowy talerz z mniejszą liczbą dysków. Różnica między RAID-2 a RAID-1 polega na tym, że w tej drugiej konfiguracji każdy dysk jest umieszczony w osobnym pasku dysków.

Problem z tą konfiguracją polega na tym, że podwoiliśmy ilość danych, które muszą być przechowywane w systemie. Istnieją dwa potencjalne rozwiązania. Jednym z nich jest sama konfiguracja Raid; wszystko co musisz zrobić to umieścić drugorzędną macierz w głównej, a następnie uruchomić komputer z głównej macierzy. Drugą opcją jest użycie oprogramowania takiego jak Power RAID lub innego opartego na komputerze, które robi to samo. Tak długo, jak masz procesor Intel i Windows, powinieneś być w porządku.

Teraz porozmawiajmy o tym, jak odzyskać dane przy użyciu tej metody. Najważniejszą rzeczą tutaj jest to, że należy używać Power RAID tylko wtedy, gdy masz komputer PowerBook i że używasz systemu Windows, aby go uruchomić. Jeśli masz system operacyjny oparty na Windows, będziesz miał znacznie trudniejszy czas na odzyskanie danych, ponieważ systemy te nie działają dobrze z wszelkiego rodzaju formatowania plików. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z Power RAID, istnieje kilka osób w Internecie, którzy podali kilka bardzo dobrych wskazówek i instrukcji, jak to ustawić, więc nie musisz się martwić o nic.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 własności zadowalającego serwisu na ratunek.

Aby to zadziałało, należy najpierw wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych danych (tych, które mają być możliwe do odzyskania) na oddzielnym dysku przy użyciu Menedżera Alokacji Plików. Po zrobieniu tego, otwórz pakiet Power RAID, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, jak zainstalować go na swoim systemie. Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows, takiego jak XP lub Vista, musisz mieć zainstalowany program na swoim komputerze, zanim przejdziesz dalej. Po zainstalowaniu programu, należy ponownie uruchomić komputer i pozwolić mu zainstalować oprogramowanie na komputerze.

Może się zdarzyć, że system Power RAID nie uruchomi się prawidłowo od razu, ponieważ sterowniki dla niektórych urządzeń nie działają. Jest to coś, na co trzeba będzie poczekać po ponownym uruchomieniu komputera, ale nie ma powodu do paniki, ponieważ sterowniki w końcu zsynchronizują się z tymi w macierzy RAID. Pamiętaj tylko, aby zawsze sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, zanim przejdziesz dalej. Jeśli nie jesteś pewien, czy wszystko działa poprawnie, możesz otworzyć Menedżera urządzeń, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Jest to również dobry sposób, aby upewnić się, że wszystko zostało wyłączone prawidłowo, zwłaszcza jeśli miałeś jakieś kable łączące niektóre urządzenia razem.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.